içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Vatandaşlara KADES Uygulaması Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü personelince, Alışveriş Merkezlerinde bulunan kadınlara, Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü personelince de, iş yerlerinde, fide üretim tesislerinde ve semt pazarında kadın esnaf ve vatandaşlara KADES Uygulaması anlatıldı.

Vatandaşlara KADES Uygulaması Hakkında Bilgilendirme Yapıldı
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerimizce ilimiz sorumluluk alanlarında kamu güvenliğini korumak, toplumun güvenlik hizmetlerine katılımını sağlamak ve vatandaşlarımızın suçlara yönelik alabilecekleri önlemler hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülmektedir.  
 
Kadın ve çocukların fiziksel veya psikolojik şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır. Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık halde iken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112 acil çağrı merkezine ulaşmaları sağlanmakta ve sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilmekte, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır.
 
Kepez İlçe  Emniyet Müdürlüğü personelince, Alışveriş Merkezlerinde bulunan kadınlara, Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü personelince de,  iş yerlerinde, fide üretim tesislerinde ve semt pazarında kadın esnaf ve vatandaşlarımıza KADES Uygulaması anlatıldı. Hiçbir şiddet türünün kabul edilebilir olmadığı, şiddete maruz kalınması durumunda kolluk kuvvetleriyle iletişime geçebilecekleri konusunda  bilgilendirme yapıldı. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ"

Tarih: 13-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum