içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Vali Yazıcı: Türk'ün ilk er meydanı Elmalı'da ASİST projemizle yeni sporcular çıkarmayı hedefliyoruz

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elmalı İlçesine giden Vali Ersin Yazıcı, Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören sporcuları ziyaret etti. Genç sporcularla sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, “ASİST Projemizle çocuklarımızın yeteneklerini erken yaşta keşfedip sağlıklı ve bilinçli bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Vali Yazıcı: Türk'ün ilk er meydanı Elmalı'da ASİST projemizle yeni sporcular çıkarmayı hedefliyoruz

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elmalı İlçesine giden Vali Ersin Yazıcı, Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören sporcuları ziyaret etti. Genç sporcularla sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, “ASİST Projemizle çocuklarımızın yeteneklerini erken yaşta keşfedip sağlıklı ve bilinçli bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Elmalı ilçesine bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, temaslarına ilk olarak Elmalı Kaymakamı Harun Kazez’i makamında ziyaret ederek başladı. İlçede yapılan çalışmalar ve planlanan işler ile ilgili Kaymakam Kazez ve kurum müdürlerinden bilgi alan Vali Yazıcı, çalışmalarında başarılar diledi.


Ata Sporumuz Olan Güreşi Kızlarımızın Yapıyor Olması Gurur Verici
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Yazıcı, kızlarda Türkiye Şampiyonu, Türkiye 2’ncisi ve Türkiye 3’üncüsünün yetiştiği Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören sporcuları ziyaret ederek genç güreşçilerin gösterilerini izledi. Genç sporcular ile sohbet edip antrenörlerinden bilgi alan Vali Yazıcı; “Bugün Türk'ün ilk er meydanı Elmalı'dayız. ASİST Projemizle desteklediğimiz ata sporumuz güreşi kızlarımızın yapıyor olması gurur verici. Biz ASİST Projesi’nde öğrencilerimize sunduğumuz spor dalları içerisinde, tek pozitif ayrımcılığı güreş için istedik. Çünkü güreş bizim kültürel ve tarihi bir değerimiz. Çocuklarımızın güreş yapmalarını istiyoruz. Ata sporumuza yapmış olduğunuz katkı ve vermiş olduğunuz değerden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Sağlıklı Ve Bilinçli Bir Gençlik İçin Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz
ASİST Projesi kapsamında Elmalı Tekvando Kursu’nda eğitim gören sporcu kızları da ziyaret eden Vali Yazıcı; “ASİST Projemizle sporu tabana yayarak, çocuklarımızın yeteneklerini erken yaşta keşfedip sağlıklı ve bilinçli bir gençlik yetiştirme hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. ASİST Projemizle çocuklarımızın yaz tatilinde de spor yapmaya devam etmelerini istiyoruz. Çünkü bence en önemli ders beden eğitimi. Her şeyden önce beden sağlığı geliyor. Gençlerimizin beden sağlığı olmadan ne matematiğin ne de fiziğinizin bir önemi olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden ASİST Projemizle gençlerimizin spor yapması için teşvikte bulunuyoruz. Sporun gençlerimizin yaşamında olmazsa olmaz olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.


Kore Gazisi Unutulmadı
İlçedeki ziyaretleri kapsamında Elmalı’da ikamet eden Kore Gazisi Mehmet Ak’ı ziyaret eden Vali Yazıcı, 90 yaşındaki gazi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Gazi Ak’ın her zaman ve her şartta yanında olduğunu belirten Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Bizler; vatan, bayrak, millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletiz. Gazi bir milletin nesli olmaktan şeref duymaktayım. Şehadeti göze alarak mücadele verip gazilik ve şehitlik mertebesine ulaşan tüm gazilerimize ve şehitlerimize minnet borcumuzu asla ödeyemeyiz. Milletçe ve Devletçe şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her şartta ve daima yanlarında olmayı gönül borcu biliriz.”


Sizler Bu Toplumun En Önemli Aynasısınız
Gittiği her ilçede olduğu gibi Elmalı’da da esnafları ziyaret eden Vali Yazıcı, tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda lokumcu, çerez ve hediyelik eşya satan esnafı ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi. Esnafın daima yanında olduğunu aktaran Vali Yazıcı; “Şehrin ve ilçemizin ekonomisine büyük katkı sunan esnaflarımız bizler için çok değerli. Esnaflarımızın daima yanındayız. Antalya’nın her noktasında, her köşesinde esnaflarla buluşmaya talep ve sıkıntılarını yerinde dinlemeye gayret ediyorum. Çünkü sizler bu toplumun en önemli aynasısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyor, hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.


Üretime Katkı Sunan Kadınlarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz
Tarihi Bakırcılar Çarşısı’ndaki temaslarının ardından Vali Yazıcı, kadınlarımızı her alanda geliştiren, destekleyen ve eğitimsel faaliyetlerle onlara bambaşka ufuklar açan Elmalı Türkmen Kadın Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatifte üretilen ürünler hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, kooperatifin yöresel ürünlerin ekonomik değere dönüşmesi noktasında çok önemli bir işlevi olduğunun altını çizerek; “Yöresel ürünlerimizin pazarlanması ve bilinirliğinin artması açısından çok önemli bir işlevi gerçekleştiriyorsunuz. Kooperatifler yörenin kalkınması ve ürünlerini pazarlama açısından önemli çalışmalar yürütüyor. Kooperatif çalışanlarını tebrik ediyorum. Yerelden kalkınma hedefimizin kahramanları olan kadın üreticilerimize kolaylıklar diliyorum. Kadınlarımızı iş gücüne ve üretime teşvik edecek projelerin daima yanında olmaya  devam edeceğiz.” diye konuştu.


Restorasyon Çalışmalarını Yerinde İnceledi
17’inci Uluslararası 38’inci Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri öncesi son ziyaretini Elmalı’nın tarihi değerlerinden Kandilzade Hasan Sıtkı Bey Konağı’na gerçekleştiren Vali Yazıcı, restorasyon çalışmaları ve konağın tarihi hakkında bilgi aldı. Konağın Elmalı’nın tarihi ve kültürel değerlerine ışık tuttuğunu belirten Vali Yazıcı, restorasyon ekibine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Tarih: 27-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum