içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şampiyonluk sözü verdiler

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Konyaaltı Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımını konuk etti. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Kupası finalinde İspanya'nın Club Balonmano Atletico Guardes takımıyla karşı karşıya gelecek olan Mavi Kelebekler, KONYSİAD’da kupa sözü verdi

Şampiyonluk sözü verdiler

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Konyaaltı Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımını konuk etti. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Kupası finalinde İspanya'nın Club Balonmano Atletico Guardes takımıyla karşı karşıya gelecek olan Mavi Kelebekler, KONYSİAD’da kupa sözü verdi

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) Nisan ayı toplantı konuğu Konyaaltı Kadın Hentbol Takımı oldu. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Kupası finalinde İspanya'nın Club Balonmano Atletico Guardes takımıyla karşılaşacak olan Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı sporcuları sembolik kupayı kaldırarak şampiyonluk sözü verdi.


ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’le birlikte tam kadro toplantıda yer alan sporcular adına konuşan takım kaptanı Yasemin Şahin, hedeflerinin bir ilki gerçekleştirip, Konyaaltı’nın adını tarihe altın harflerle kazımak olduğunu söyledi. Yaptıkları karşılaşmalarda dünyanın bir çok ülkesinde bunu başardıklarını ifade eden Şahin, “Şimdi sırada İspanya var, orada da arma ve bayrağımızı temsil edeceğiz. 7 Mayıs’ta desteğinizle o kupayı Türkiye’ye ilk defa getiren takım olma gururunu yaşayacağız. Mavi Kelebekler olarak kupayı Semih Esen Başkanımızla hep birlikte 7 Mayıs’ta kaldırırız” dedi.


FARK EDİLMEK GÜZEL BİR ŞEY
Takım Antrenörü Birol Ünsal, 1997 yılından beri Antalya’da görev yaptığını ve kentte hentbol bilincini oluşturmak için mücadele ettiğini bildirdi. Antalya’nın hentbolun farkında olmadığını dile getiren Ünsal, “Hentbol Avrupa’da önemli bir branştır. Kurumlarımızın imkanlarını birleştirerek, Antalya’da hentbolu bir noktaya taşıdık. Bu kupada iki kez final oynadık. Bu kez yine finale ulaştık. Antalya maalesef bazı konularda dünya şehri ama spor alanında değil. Deniz ve güneşin yanında Antalya, Madrid, Rio, Barcelona gibi sporda da marka olması lazım. Tüm branşlarda Antalya’nın olması lazım. Konyaaltı Belediyesi Başkanı Semih Esen’e 3 yıl önce projemizi ilettik. Semih Esen, bize inandı, güvendi. Antalya kupada yine finalde. İspanya bir spor ülkesi oradaki maçı çok iyi oynayarak, 7 Mayıs’ta Antalya’da kupayı kaldırmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.


HAYALİMİZ GERÇEKLEŞECEK
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Birol Ünsal’ın hentbolda kendisini bir hayale inandırdığının altını çizerek, Süper Lig’de mücadele eden bir takımın haklarını alarak bu işe başladıklarını hatırlattı. İlk sene ligden düşmemeye oynamalarına rağmen ikini sene şampiyonluk yarışı içinde olduklarını dile getiren Esen, “Bu sene çıtayı yükselttik. Bu noktaya geleceğimizi bende tahmin etmiyordum. Avrupa Kupası’ndan zorlu iki finalisti eledik. Şuanda finaldeyiz. Şansımızı oldukça yüksek. Turnuvanın favorilerini elemiş takım olarak finaldeyiz. İnandığımız hayal gerçekleşecek. Bizim takımımızın adı Mavi Kelebek. Mavi Kelebekler masumların bekçisidir. Bizim kızlarımız masumları, Türk kadını temsil ediyor. Eve kapatılmaya, iş hayatından koparılmaya çalışılan, toplumda istediği yere getirilmeyen Türk kadınını temsil ediyoruz. Masum Türk kadını adına Mavi Kelebekler o kupayı getirecek” dedi.


9 FARKLA KAZANALIM
Kadının yeri ne kadar yüksekse, o ülkenin de o derece çağdaş olduğuna değinen Esen, “O nedenle kadın hentbolu ve kadın sporu diyoruz. Başarılı huzurlu ve istediğini elde eden toplumdaki kadınlar mutlu çocuklar yetiştirir. Bir çocuğa verilebilecek en güzel şey mutlu bir çocukluktur, bunu o kadınlar sağlar. Mavi Kelebekler, sadece kupa almayacak çağdaş Türkiye imajımızı güçlendirecek. İspanya’dan 9 sayı farkla gelin, burada rahat rahat maçı kazanalım. 10 bin kişilik salonu doldurmak bizde Biz de şöyle arkamıza yaslanıp izleyelim. Hepinize başarılar” ifadelerine yer verdi.


KUPAYI BİRLİKTE KALDIRALIM
KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, hentbola yakın bir dernek olduklarının altını çizerek, geçmiş spor hayatından alıntılarla öneri ve dileklerde bulundu. Konyaaltı Belediyespor Kulübü yönetim kurulunda iki üyelerinin olduğunu belirten İlhami Kaplan, "30 Nisan’da 9 sayı ile İspanya’daki maçı kazanıp, Antalya’da 7 Mayıs’ta desteğimizle sizlerin yanınızda olacağız. Kupayı hep birlikte kaldıracağız" dedi. Konuşmaların ardından sporculara plaket verilirken, temsili Avrupa Kupası ise hentbolcular ve Başkan Esen'in elinde yükseldi. Toplantıya Başkan Semih Esen'in yanı sıra, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, TSYD Antalya Şb. Başkanı Şifa Çiçek, ATSO Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu, Konyaaltı Jandarma Komutanı Coşan Evci, Konyaaltı Emniyet Müdürü Rıdvan Karaaslan, Konyaaltı Belediye Başkan Yrd. Tuğba Erke Bostan, ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal da katıldı.

 

Tarih: 29-04-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum