içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şahin: Biz işimize odaklandık, hizmet için varız

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yeni yılın ilk meclisi için gerçekleştirilen grup toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şahin: Biz işimize odaklandık, hizmet için varız

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yeni yılın ilk meclisi için gerçekleştirilen grup toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci ve MHP İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün de katıldı. Grup toplantısı başlamadan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunuldu. AK Parti Grup Sözcüsü Yaşar Sözen, “Cumhur İttifakı olarak Aksu’nun yararı doğrultusunda uyum ve ahenk içinde çalıştık. 2021 yılını halkımızın istekleri doğrultusunda hizmetler yaparak tamamladık. 2022 yılının hepimize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 2022 yılının Aksu’da atılım yılı olmasını bekliyoruz. Aksu’ya iyi kazanımlar sağlayacağız.” dedi.


MHP Grup Sözcüsü Ali Alpay Bilge ise “Belediye Başkanımız Halil Şahin başkanlığında 2021 yılını en iyi şekilde geçirdik. Birçok konuda engellemelerle karşılaştık ama biz işimize ve yolumuza baktık. Belediye başkanımız Ankara’ya gidip gelmese o hastanenin temeli atılmaz, o anaokulu açılmazdı. Cumhur İttifakı olarak meclis ve komisyonlarda uyum içinde çalıştık. Başarılı bir yıl geçirdiğimize eminim. 2022 yılının da başarılarla geçmesini temenni ediyorum.” dedi.


AK Parti Aksu İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, “Aksu’da en önemli sorun mülkiyetti. Vatandaşımızın akşam yastığa başını rahatça koyup, uyuyabilmesi için geldiğimiz günden beri tapu sorununu çözmek için çalıştık. 2014’te devraldığımız Aksu Belediyesi’nin bugünkü işleyişine bakıldığında; bütçenin 4 katına çıkarak 157 milyonluk bir bütçeye ulaşılmış olduğunu görüyoruz. Bunlar çalışmakla ve üretmekle olan şeyler. Yerel siyasete baktığımızda; bazı kesimdeki anlayışlar biz hizmet etmenin ne olduğunu bilmedikleri için, şahsi şekilde eleştiriyorlar; ama unuttukları, bilmedikleri bir şey var; Cumhur İttifakı olarak belediye başkanımız ve meclis üyelerimizin tamamı 35 mahallemizin tümüne eşit hizmet etmek için gece gündüz çalışıyor. Diğer meclis üyeleri arkadaşlarımızın da bu konuda destek verdiğine inanıyoruz. Meclisteki birçok kararın oy birliğiyle geçtiğini görüyoruz. Bazen bizim grubumuzdaki meclis üyelerine, mesai arkadaşlarımıza kendilerince atıfta bulunuyorlar. Bunları bırakalım. Bizim için önemli olan; biz Aksu’nun 35 mahallesine hizmet etmek için yarışa girdiysek, sadece hizmet etmek için uğraşalım. Beraber hareket etmenin mutluluğunu yaşayacağımıza da inanıyoruz” diye konuştu.


MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün ise, “Tüm engellemelere rağmen belediyemizin çalışmaları devam ediyor, başkanımız gece gündüz demeden çalışıyor. Biz de Cumhur İttifakı olarak çalışmalarımızı uyum içinde sürdürüyoruz. 2022 yılının herkese hayır getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.


Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, aldıkları sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarına vurgu yaparak “Hep birlikte bir şeyler yapmaya, kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Her zaman hesap vermeye hazırız. Belediyenin bütçesini 4 katına çıkardık. 2014’ten bugüne 5 milyarlık bir yatırım yapıldı. Bugünlerde hükümetimizi yıpratmaya yönelik hareketler var. Bakıldığı zaman; kimler, kimlerle saf tutuyor? Herkes nerede duracağını bilmeli. Siyaseti adam gibi yapmamız lazım. Herkes sorumluluk aldıysa, üzerine düşeni en iyi şekilde yapacak. Ben burada Cumhur İttifakı paydaşlarına da çok iş düştüğüne inanıyorum. Üzerimize geliyorlar, gelmeye de devam edecekler; ama biz sağduyumuzu kaybetmeden ilçemize ve ülkemize hizmet etmeliyiz. Herkesin hesabı varsa Allah’ın da hesabı var. Pandemi nedeniyle dünyada sıkıntı yaşandı. Enerji tüm dünyada 2/3 katına çıktı. Petrol, doğalgaz fiyatları dünyada arttı.” diye vurguladı.


Aksu’da vatandaşı sıkıntıya sokan hiçbir şey yapılmadığını dile getiren Başkan Şahin, “İşlerimizi hep şeffaf yapıyoruz. Biz belediye olarak bölgemize uygun bir siyaset ve hizmet anlayışı yapıyoruz. Birine bir iş yapıyorsak, aynı hizmeti ihtiyacı olan başkasına da yapıyoruz. Bazıları başa geldiği zaman kişiye özel hizmet yapmanın hesabını yapıyorlar ki; ısrarla bizim hizmetlerimizi başka türlü servis etmeye çalışıyorlar. Biz işimize odaklanacağız, daha yapacağımız çok iş var. Hizmet hırsızlığımız yok. Yapılan hizmetlerin hepsini biz yaptık demiyoruz. Aldığımız destekleri görmezden gelmiyoruz. 2022 yılında da yapacak çok işimiz var, biz işimize odaklanarak hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.


Toplantının ardından Başkan Şahin, yaklaşan 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına hediyeler verdi.

Tarih: 06-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum