içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Okul çevreleri ile servis araçları denetlendi

“Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetim Uygulaması” Gerçekleştirildi

Okul çevreleri ile servis araçları denetlendi

“Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetim Uygulaması” Gerçekleştirildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimizin mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması,  çocukların günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdiği eğitim kurumlarında, her türlü korku ve endişeden uzak huzur ve güven içerisinde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla, polis sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresinde; terör, asayiş, narkotik vb. konularda umuma açık yerleri kapsayan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” yapılmıştır.
 
İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş, Çocuk, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı birimlerden (99) ekip ve (219) personel katılımı ile gerçekleştirilen uygulamada; (161) okul çevresinde, (15) internet kafe ve oyun salonu, (46) kahvehane ve kafe, (30) market/büfe ve tekel bayi, (3) iddia ve ganyan bayi,  (79) park/bahçe/umuma açık yer ve (11) metruk bina denetlenmiştir.


Uygulama kapsamında; (1.080) şahıs incelenmiş,  (241)’ i okul servis aracı olmak üzere toplam (428) araç denetlenmiş, (11) araca idari para cezası uygulanmış, (1) İşletmeye “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek” Suçundan işlem yapılmış, (114.500) adet dolu/boş makaron, (1.000) adet puro, 20 kilogram kıyılmış tütün, (76) adet elektronik sigara ve elektronik sigara likidi, 200 adet kesilmiş bandrol ele geçirilmiştir.

Okulların çevresinde yaptığımız denetimler 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi içerisinde birimlerimiz tarafından aralıksız olarak yürütülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05-12-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum