içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Muratpaşa'nın asansörleri yine MMO'ya emanet

Muratpaşa Belediyesi ve MMO Antalya Şubesi arasındaki asansör protokolü 5 yıl daha uzatıldı.

Muratpaşa'nın asansörleri yine MMO'ya emanet

Muratpaşa Belediyesi ve MMO Antalya Şubesi arasındaki asansör protokolü 5 yıl daha uzatıldı.
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi ile Muratpaşa Belediyesi arasında, ilçedeki asansörlerin yıllık periyodik kontrollerinin MMO Antalya Şubesi tarafından yapılması doğrultusunda protokol imzalandı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca tarafından imzalanan protokol kapsamında, ilçe sınırları içerisinde bulunan asansörler, MMO bünyesinde bulunan A Tipi Muayene Kuruluşu olan Asansör Kontrol Merkezi personeli tarafından denetlenecek.   
Başkan Ümit Uysal protokol sonrası yaptığı konuşmada, Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ile yıllardır asansör periyodik kontrolleri ile ilgili iş birliği protokolü çerçevesinde çalıştıklarını ifade ederek, “Esasen bu özel kuruluşlara da verilebilen bir iş ancak biz kamusal ve toplum menfaatlerinin daha maksimize edilebileceğini öngördüğümüz için, Odamıza güvenmeyi tercih ediyoruz. Onlar da kurumsal bir şekilde ilçemizde asansör periyodik kontrol görevlerini başarıyla yerine getiriyorlar. Ortaya çıkan performanstan memnunuz. Apartman yönetimlerimiz gereken tedbirleri zamanında alırlarsa, hep beraber çok güzel bir işbirliği olur ve hiç kimse asansörler üzerinden bir kaza riskiyle karşı karşıya kalmamış olur. Şu ana kadar ki çalışmalarından dolayı Odamıza teşekkür ederiz. Bundan sonra da aynı verimlilikle, toplum menfaatleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmelerini bekliyor, protokolümüzü yeniliyoruz. Antalya’mıza ve Muratpaşa’mıza hayırlı olsun.” dedi
MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca ise, MMO’ya olan güvenleri için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ederek, kaliteli ve yetişmiş ekipleri ile Muratpaşa’daki asansörlerin güvenli kullanımı için ellerinden gelen gayreti her zaman olduğu gibi yine göstereceklerini ifade etti. Atmaca, yetişmiş ara eleman gücünün günden güne azaldığına ve mevcut enflasyon ortamında mali kaygılar söz konusu olduğuna vurgu yaparak, “Periyodik kontrolleri biz ne kadar hassas yapsak da, bakımda oluşabilen sorunlar ya da bakım eksiklikleri, kazalara neden olabiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımızı sıklıkla uyarıyoruz. Çünkü bakımı ve periyodik kontrolü tam yapılan bir asansörün kaza yapması mümkün değil. Burada birinci derece sorumlu bina yöneticileridir. Bina yöneticilerimizi özellikle asansörlerinin aylık bakımlarını anlaştıkları firma üzerinden hiç aksatmadan yaptırmalarını ve bir bakım seyir defteri tutmaları konusunu da bu vesile bir kez daha hatırlatmak isteriz” diye konuştu.

Tarih: 06-12-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum