içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MMO’dan Mühendislere Beyaz Baret

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi, mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için ‘baretli mezuniyet töreni’ düzenledi.

MMO’dan Mühendislere Beyaz Baret

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi, mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için ‘baretli mezuniyet töreni’ düzenledi.
MMO Antalya Şube öncülüğünde geleneksel olarak gerçekleştirilen törene Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Halil Çolak, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Afşin Güngör, bölüm öğretim üyeleri, MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Beyaz baretin anlamı
MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, törende yaptığı konuşmada, beyaz baretin önemine vurgu yaparak “Bugün bu törende sizlere Antalya Şubemizin birer beyaz baret hediyesi olacak. Beyaz bareti şantiyelerde, işletmelerde, fabrikalarda mühendisler kullanır. Baret, iş güvenliği açısından koruyucu bir donanımdır. Ancak aynı zamanda beyaz baret, siz mühendislere bazı sorumlulukları da yükler. Beyaz baret takıyorsanız, sizlerle beraber çalışan emekçilere, ekip arkadaşlarınıza adaletli davranmalı, etik ilkeleri her zaman ön planda tutmalı, liyakati gözetmelisiniz. Beyaz baret takıyorsanız, artık yapacağınız her türlü faaliyet, teknik ve bilimsel gerçeklerin ışığında olmalıdır. Kısaca beyaz baret sizi sadece korumayacak, bahsettiğimiz bu sorumluluklarınızı da sürekli size hatırlatacaktır. Ben bugün mesleğe atılarak beyaz bareti takan genç meslektaşlarımı, bu sorumluluklarını meslek hayatları boyunca başarıyla yerine getirecekleri inancıyla tekrar kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
Oda-Üye birlikteliği vurgusu
Başkan Atmaca ayrıca, yeni mezun mühendislerin meslek hayatları boyunca oda-üye birlikteliğine katkı koymalarını isteyerek, Oda’nın kendisi için ikinci bir eğitim yuvası niteliği taşıdığını ifade etti ve burada düzenlenen eğitim, seminer, sempozyum ve kongre gibi organizasyonların, meslek hayatları boyunca üyelerine, büyük katkılar sağladığının altını çizdi.

 

Tarih: 06-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum