içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kepez’den Atatürk’e saygı

Kepez Belediyesi, hizmet binasının bahçesinde yer alan ve mevsimsel şartlar nedeniyle bozulmaların olduğu Atatürk Anıtı’nda bakım çalışması yaptı.

Kepez’den Atatürk’e saygı

Kepez Belediyesi, hizmet binasının bahçesinde yer alan ve mevsimsel şartlar nedeniyle bozulmaların olduğu Atatürk Anıtı’nda bakım çalışması yaptı.

Kepez Belediyesi, ulusal ve resmi bayramlarda düzenlenen törenlere ev sahipliği yapan Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nı bakıma aldı.
Zaman içerisinde mevsimsel şartlardan dolayı deforme olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykelinin temizliği, bakımı ve onarımı gerçekleştirildi.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bakım çalışmasını Heykeltıraş İlker Erkan Genç’in gözetiminde yaptı. 

ATATÜRK HEYKELİNE ALTIN SARISI RENK

Belediye Meydanı’na 2005’te yerleştirilen Atatürk Anıtı’nda; bakım kapsamında paslanan kısımlar ve kabaran boyalar zımparalanarak, kaldırıldı. Daha sonra bu kısımlara macun çekildi. Bu işlemin ardından Atatürk heykeli,  selülozik boyayla altın sarısı bir renge kavuşturuldu.
Milli Mücadele’nin Lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, anıtta yer alan “Millet sevgisi kadar büyük mükâfat yoktur.” sözü de boyanarak, daha görünür hale getirildi.

BELEDİYE MEYDANI’NA PEYZAJ

Bakım ve onarım çalışması tamamlanan Atatürk Anıtı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine ev sahipliği yaptı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Atatürk Anıtı ile Belediye Meydanı’nda peyzaj düzenlemesi de yaptı. Meydana, dikilen mevsimsel çiçeklerle, bitkilerle ve yetişmiş ağaçlarla daha yeşil bir görünüm kazandırıldı.  

Tarih: 01-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum