içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kaskını takan sürücüler şehirde tur attı

Kumluca’da motosiklet kazalarının önüne geçmek için başlatılan ‘Kaskını Tak, Dengeni Koru, Hayatta Kal Kumluca’ projesi kapsamında, eğitimini tamamlayan kursiyerler, kaskını takarak şehir turu yaptı

Kaskını takan sürücüler şehirde tur attı

Kumluca’da motosiklet kazalarının önüne geçmek için başlatılan  ‘Kaskını Tak, Dengeni Koru, Hayatta Kal Kumluca’ projesi kapsamında, eğitimini tamamlayan kursiyerler, kaskını takarak şehir turu yaptı

Kumluca İlçesi'nde, ulaşımda yoğun olarak kullanılan motosikletlerin, kazaya karışım oranı yüzde 50’ye kadar çıkmasının ardından uygulamaya geçirilen, ‘Kaskını Tak, Dengeni Koru, Hayatta Kal Kumluca’ projesi kapsamında, ilk verilen 4 haftalık güvenli sürüş eğitiminden sonra, eğitimini tamamlayan yaklaşık 50 sürücü kasklarını takarak şehir turu attı.

Müracaatlar geldikçe, proje kapsamında güvenli sürüş eğitimleri devam edecek.
Eğitmenleri önderliğinde, 50. Yıl Kültür ve Sosyal Tesislerinden hareket eden yaklaşık 50 motosiklet sürücüsü,  Adnan Menderes Bulvarı'ndan, Ahmet Aliağa Bulvarı'na geçti. Sürücüler, buradan U dönüşü yapıp, Gödene caddesine geçti. Hükümet Konağı kavşağından geri dönen sürücüler, tekrar ilçe merkezine geldi. Etkinlik, Cumhuriyet Meydanı'nda toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Motosiklet Güvenli Sürüş Eğitmeni Alpaslan Apay; “Kumluca’da bilinçli eğitim ve insanların daha güvenli sürüş yapmaları için, harika bir proje oldu. Ucu açık bir proje. Müracaatlar oldukça, eğitimler de devam edecek. Bugün proje kapsamında, eğitime katılan grup tarafından kortej düzenlenerek kutlaması yapıldı. Kumluca’da bir farkındalık yaratıldı. Vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdi. Bu proje sürecek. Bu projeye, kimsenin ilgisiz ve duyarsız kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Kaç yıllık motorcu olduğunuz değil, ne kadar eğitimli ve bilinçli olduğunuz önemli. Bu proje inşallah diğer il ve ilçelere de örnek olur” dedi.
Mehmet ALPTEKİN / KUMLUCA

Tarih: 08-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum