içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kaş Belediyesi 2. Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını İsmail Balaban kazandı

Antalya'nın Kaş ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Kaş Belediyesi Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı İsmail Balaban oldu.

Kaş Belediyesi 2. Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını İsmail Balaban kazandı

Antalya'nın Kaş ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Kaş Belediyesi Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı İsmail Balaban oldu.
Kaş Kınık Stadı'nda gerçekleştirilen güreşlerde 71'i başpehlivan olmak üzere, 900'ü aşkın güreşçi kol bağladı.
Etkinlik çerçevesinde er meydanında dev Türk bayrağı açıldı, pehlivanlar, cazgırlar ve hakemlerle güreşlerin vazgeçilmezi davul-zurna ekibi geçit töreni yaparak, protokol ve seyircileri selamladı.
Kaş Belediyesi 2. Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, minik 1, minik 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, deste küçük boy, deste orta boy, deste büyük boy, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde mücadele etti.
Kaş’ta ikinci kez kazandı
Finalde, İsmail Balaban ile Mustafa Taş karşılaştı. Yaklaşık bir saat süren mücadelede rakibini mağlup eden İsmail Balaban, Kaş Belediyesi 2. Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını kazandı. Balaban, bu sonuçla Kaş yağlı güreşlerinde üst üste ikinci kez başpehlivan oldu.
Yusuf Can Zeybek ile Mustafa Batu ise kürsüde üçüncü sırada yer aldı.
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yaptığı konuşmada, etkinlikte tüm başpehlivanların bulunduğunu belirterek, er meydanının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da güzel güreşlere sahne olduğunu ifade etti.
Güreş ağası değişmedi
Kaş Belediyesi 2. Yağlı Güreşlerinin ağası 5 milyon 250 bin lira ile geçen yıl olduğu gibi iş insanı Arif Ardıç oldu. Başkan Ulutaş, Ardıç’a ağalık kupası takdim etti.
Güreşleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Kaş Kaymakamı Murat Öztürk, TÜRSAB Başkanı Rıza Perçin, ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan da takip etti.
Güreşler sonunda derece alan pehlivanlara madalya ve kupaları verildi.

Tarih: 03-06-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum