içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KADES Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü personelince vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve AVM’lerde KADES Uygulaması anlatıldı.

KADES Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerimizce ilimiz sorumluluk alanlarında kamu güvenliğini korumak, toplumun güvenlik hizmetlerine katılımını sağlamak ve vatandaşlarımızın suçlara yönelik alabilecekleri önlemler hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülmektedir.  

Kadın ve çocukların her türlü şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır. Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık halde iken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112 acil çağrı merkezine ulaşmaları sağlanmakta ve sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilmekte, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır.

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğümüz personelince  vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve AVM’lerde KADES Uygulaması anlatılmış ve hiçbir şiddet türünün kabul edilebilir olmadığı, şiddete maruz kalınması durumunda kolluk kuvvetleriyle iletişime geçebilecekleri konusunda  bilgilendirme yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ"

Tarih: 24-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum