içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Girişimcinin El Kitabı; PARA AŞKINA

Hayat bir oyun gibidir. Biz bazen bu oyunu, gereğinden fazla, ciddiye alırız. Kendimizi önemseme şeklimiz midir acaba bu ciddiyet? Ya da bir rüya mıdır dalıp gittiğimiz hayat oyunu; keyfinden uyanmak ve içinde mi kalmak isteriz hep?

Girişimcinin El Kitabı; PARA AŞKINA

Hayat bir oyun gibidir. Biz bazen bu oyunu, gereğinden fazla, ciddiye alırız. Kendimizi önemseme şeklimiz midir acaba bu ciddiyet? Ya da bir rüya mıdır dalıp gittiğimiz hayat oyunu; keyfinden uyanmak ve içinde mi kalmak isteriz hep? Yazar farklı bir bakış açısı ile soyuttan somuta-somuttan soyuta geçişi “iş” üzerinden edindiği ve tanıklık ettiği deneyimlerle aktarmış. Paranın dünya üzerindeki etkisine ışık tutmuş. Para ile iletişimin biçimlerini örneklemiş. “Para Aşkına” adeta girişimcinin el kitabı. Tüm üniversite son sınıf öğrencilerine ulaştırılması hedeflenen eser, iş hayatına atılacak olan nesil için önemli bilgiler içermekte. Diğer yandan girişimciliğe soyunmuş herkes için bir kılavuz. Girişimci olanlar ise bir solukta okuyuverecek. Kendini sadece para üreten değil; birey olarak da değerli hissedip, satırlar arasında kaybolacak. Belki de patronların müzmin yalnızlığının sonu olacak eser. “Halimizden anlayan var” diyecekler şüphesiz.  Bayan girişimcilerimiz için bir motivasyon. Cesaret ve yola devam haritası! 7’den 70’e paraya temas etmiş herkesi kapsayan eser, son yılda ülkemiz ekonomik koşullarından yorulmuş işletmelerinde ilacı.


“İşletmelerin uyuduğu anlar, kurucunun dağın zirvesine çıkıp tabloya üstten bakabildiği anlardır” diyerek bu kriz ve uyku halinin fırsatlarına, kazanımlarına değinen eser hakkında ARDA; bu zamanın ve tüm zamanların kitabı diyerek an’ın bütünselliğine vurgu yapmakta ve okuruna eser hakkında ipucu vermektedir. “Para her kapıyı açar” “Para her derdi çözer” diyorlar.  Ben paranın hikayesini baştan sona gözlemledikten ve kaynağını anladıktan sonra şöyle diyorum; “O” her şeyi çözer, gücü her şeye yeter...

Tarih: 24-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum