içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Çocuklar havuzla buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Nisan 2016 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu bahçesine kurulmuş olan portatif yüzme havuzunda yüzme kursları başladı.

Çocuklar havuzla buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Nisan 2016 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile başlatılan “Yüzme  Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu bahçesine kurulmuş olan portatif yüzme havuzunda  yüzme kursları başladı.

Havuzun suyu 7/24 çalışan 4 adet devir daim motoru ile sürekli filtre edilmekte ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden gelen profesyonel temizlik ekibince dezenfekte edilerek günlük su tahlilleri kayıt altına alınmakta. Havuza gelen öğrenciler temassız ateş ölçerle ateşleri ölçüldükten sonra ayak dezenfektanı havuzundan geçerek kontrollü bir şekilde havuza alınmakta. Her 20 kişilik grubun başında 1 yüzme antrenörü ve ders saatleri boyunca cankurtaran çocuklarla ilgilenmekte. Çocuklarını kayıt ettirmek isteyen velilerin nüfus cüzdanı fotokopisi ile Aksu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden temin edecekleri formu doldurmaları yeterli. Kurslara 8 yaş üstü bütün çocuk ve gençler katılabiliyor.

 

Tarih: 09-07-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum