içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde fidan dağıtıyor

Çevre ve doğa dostu Antalya Büyükşehir Belediyesi, doğayı yeşillendirmek ve erozyonu önlemek amacıyla orman ağacı fidanı dağıtıyor. İlçelerde başlayan fidan dağıtımı tüm hızıyla sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde fidan dağıtıyor

1 milyon adet orman ağacı fidanı toprakla buluşacak

Çevre ve doğa dostu Antalya Büyükşehir Belediyesi,  doğayı yeşillendirmek ve erozyonu önlemek amacıyla orman ağacı fidanı dağıtıyor. İlçelerde başlayan fidan dağıtımı tüm hızıyla sürüyor.  

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerde orman ağacı fidanı dağıtılıyor. Toplam 1 milyon adet fidanın dağıtılacağı proje kapsamında ilçe ilçe gezen ekipler, muhtarlara fidanları teslim ediyor.


AKSEKİ’DE 41 BİN FİDAN DAĞITILDI
Büyükşehir ekipleri Temmuz ayında Akseki ilçesinde yaşanan yangın felaketinden etkilenen Kepezbeleni, Kepez, Hocaköy ve Güneykaya Mahalleleri başta olmak üzere 51 mahallede 41 bin adet fidan dağıtımı yaptı. Fidanlar; muhtarlıklar, kooperatifler, sivil toplum kuruluşları aracılığı ile Akseki’deki tüm hanelere ulaştırıldı.


MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Korkuteli ilçesinde de 58 mahalle muhtarına toplam 2 bin 300 adet fidan dağıtıldı. Manavgat’ta 85, Kaş’ta da 25 mahalle muhtarına vatandaşlara dağıtılmak üzere 27 bin adet fidan teslim edildi. Fidan desteği için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür eden muhtarlar bulundukları bölgelere ilk fidanlarını dikti. Muhtarlar Manavgat’ta yaşanan yangın felaketinden sonra ağaç ve doğayı korumanın ne denli önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.


CEVİZ AĞACI FİDANI DAĞITILDI
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ise ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması ve vatandaşların üretime teşvik edilmesi amacıyla desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Akseki ilçesinde muhtarların ve üreticilerin başvurusu üzerine ceviz ağacı fidanı dağıtımı yapıldı. Büyükşehir ekipleri vatandaşlara fidanların dikimi konusunda da yardımcı olurken, bakımı konusunda bilgi verdi.

Tarih: 01-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum