içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Başkan Sözen'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Sözen'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.  Başkan Sözen mesajında şöyle dedi:

"Bağımsız ve onurlu yaşayabilmek için, vatanımızı işgal edenlere karşı verilen kurtuluş destanının sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıldönümünü gurur, heyecan ve coşkuyla karşılıyoruz. 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk milletine yakıştırdıkları esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü tüm dünyaya kanıtlamıştır.
 
Türkiye’mizin kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır.
 
İstiklalini kendi azim ve kararının kurtaracağına inanan aziz milletimizin desteği ile Türk Ordusunun başlattığı taarruz Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır.  Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiştir.
 
30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir.
Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklarda bu gün rahatça ve özgürce yaşayabiliyorsak, bu zafer sayesindedir. Büyüdüğümüz topraklarımızda bizim de bundan sonraki görevimiz aynı değerleri, aynı bilinci ve duyguları gelecek nesillere aktarmak olacaktır.  

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçler her zaman olacaktır. Bundan 100 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün ve sonsuza dek birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere karşı mücadelemizi vereceğiz. 100 yıl değil, 1000 yıl geçse de bu hiç bir zaman değişmeyecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk ulusunun, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Manavgat halkımızın, gözlerimizin yaşardığı, göğüslerimizin gururla kabardığı, yüreğimizin coşkuyla çarptığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tüm içtenliğimle kutlarım. Bu günlere ulaşmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Tarih: 30-08-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum