içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Başkan Kartal'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İYİ Parti Akseki İlçe Başkanı Ali Kartal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kartal'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İYİ Parti Akseki İlçe Başkanı Ali Kartal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kartal, öğretmenlerin görevlerinin önemine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“Çocuklarımızın zihinlerine ışık tutan, eğitim ordusunun yurdun dört bir yanına dağılmış neferleri olan öğretmenlerimiz, attıkları her adım ile milletlerin geleceğine yön verme ve biçimlendirme yükümlülüğünü yerine getirmektedir.

Temel hedefleri; nitelikli, ahlaklı ve dürüst insan yetiştirmek olan öğretmenlerimiz, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşası için kilit rol oynamaktadır. Hedeflerini gerçekleştirmek uğruna ömürlerini; yılmadan, pes etmeden harcayan öğretmenlerimiz, yeni nesillerin ülkemizin geleceği olmasını sağlamaktadır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur’ dediği eğitim ordusu neferleri olan öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.

Her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal görevlerini yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Tarih: 23-11-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum