içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Başkan Kara'dan güreşçilere ödül

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, bu sezon gösterdikleri üstün performanstan dolayı güreş takımına ödül takdiminde bulundu.

Başkan Kara'dan güreşçilere ödül

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, bu sezon gösterdikleri üstün performanstan dolayı güreş takımına ödül takdiminde bulundu.

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, son olarak Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde büyük başarı gösteren Manavgat Belediyesi güreş takımını Boğaz Otel’de ziyaret etti. Başkan Kara, güreş sezonunda üstün performans sergileyen sporculara ödüllerini takdim etti ve başarılarını kutladı. Ödül töreninde belediye başkan yardımcıları ve Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Koordinatörü Abdullah Seçim de yer aldı. 

Başkan Kara, Gaziantep Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan birincisi olan Megastar Ali Gürbüz’e Cumhuriyet altını; Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başaltı boyunda birinci, Şahinbey Güreşleri’nde ikinci olan Kemal Şahin’e tam altın; Şahinbey Güreşleri’nde Büyük Orta boyunda üçüncü olan İlker Durmuş’a yarım altın; Manavgat Güreşleri’nde Tozkoparan boyunda ikinci olan Mehmet Başkan Bozkurt’a yarım altın; Ordu Gölköy Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan birincisi olan Serhat Gökmen’e Cumhuriyet altını takdim etti.

Osman Kan Manavgat’ta

Türk Güreşinin önemli Başpehlivanlarından Osman Kan da Manavgat Belediyespor Güreş Kulübü’ne transfer oldu. Başkan Kara, ödül töreninin yanı sıra Başpehlivan Osman Kan’a da başarı dileklerinde bulundu. Kan'ın yeni takımına katılmasıyla birlikte Manavgat Belediyespor Güreş Kulübü, kadrosunu güçlendirerek gelecek müsabakalarda daha da iddialı bir konuma gelmiş oldu.

“Manavgat’ta bana karşı büyük bir sevgi var”

Bu sezon Manavgat’a transfer olan Türk Güreşinin Megastarı Ali Gürbüz, Manavgat’ta kendisine karşı büyük bir sevgi olduğunu söyledi. Başpehlivan Gürbüz, “Manavgat halkı yağlı güreşi çok seviyor. Bana karşı da babamdan kalan bir sevgi var. Belediye Başkanımız Sayın Niyazi Nefi Kara, yağlı güreşe çok önem veriyor. Bizlere belediyenin tüm olanaklarını imkanlarını sunuyor. Biz de elimizden geldiği kadar belediyemizi ve başkanımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Gaziantep Güreşleri’nde kazanmam Manavgat Güreşleri’nin bir telafisi oldu. Yağlı Güreş Ligi’nde birinci sıraya yükseldim. Başaltı’nda da Kemal Şahin kardeşimiz birinci sırada. Çok iyi bir arkadaşlık, dostluk ortamı var. Fatih Atlı ve Serhat Gökmen gibi çok önemli pehlivanlarla beraber çalışıyoruz. İnşallah Kırkpınar’da altın kemeri alarak Manavgat halkına bu onuru, gururu yaşatmak istiyoruz.” dedi.

Sporcularımızla gurur duyuyoruz

Ziyaret sırasında, sporcuların elde ettiği başarılarla gurur duyduğunu belirten Başkan Kara, takımın ilerleyen dönemde de aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edeceğine inandığını ifade etti. Başkan Kara, “Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Güreş, milli bir değer ve bu değerin yaşatılması için belediye olarak her türlü desteği veriyoruz. Bu başarılar, Manavgat'ın spor alanındaki potansiyelini ve gücünü ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı. 

Güreşçiler, Başkan Kara’nın bu anlamlı ziyaretinden ve desteklerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, kendisine teşekkür etti.

Tarih: 05-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum