içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Başkan Genç: Ekonomik krizin sebebi sizsiniz

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Olağan Meclis Toplantı’sında belediyenin borçlanma talebine ret oyu veren AKP grubunu sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Genç: Ekonomik krizin sebebi sizsiniz

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Olağan Meclis Toplantı’sında belediyenin borçlanma talebine ret oyu veren AKP grubunu sert sözlerle eleştirdi.  
Döşemealtı İlçesi’nin Türkiye’nin cazibe merkezi olduğunu belirten Başkan Genç, “Bütün bu yatırımları engellemenize rağmen başardık. Türkiye’de Bodrum,  Marmaris’ten sonra en fazla ruhsat veren üçüncü belediye olduk. Üstelik İller Bankası’ndan aldığımız pay hak ettiğimiz payın çok çok altında olmasına rağmen bunu personelimizin olağan üstü gayreti ve bürokratlarımızla başardık” dedi.    

 
SİZİN İKTİDARINIZ ÜLKEYİ BU KONUMA GETİRDİ
Borçlanma ile ilgili olarak başkana yetki verilmesi konusunda yapılan oylamada MHP ve AKP grubunun ret vermesine rağmen oy çokluğu ile karar geçti.  Ret oylarına tepki gösteren Başkan Genç, “Satış istiyorum AKP ve MHP grubu olarak ret veriyorsunuz.  Borçlanma istiyorum “Ret” veriyorsunuz.  Nasıl vatandaşlarımız ekonomik krizin altında inim inim inliyorsa belediyelerde de çok farklı değil.  Personel, yakıt, enerji, asfalt giderimiz kat kat arttı.  Üstelik bu ekonomik krizin sebebiyeti biz değiliz. İktidar olan sizsiniz. Ülkeyi bu konuma getiren sizin iktidarınız” dedi.  

 


SİZİN AMACINIZ NE?
Başkan Genç şunları söyledi:  “Bütün bunları tüm vatandaşlarımızla birlikte belediyeler olarak yaşarken; sizin amacınız ne? Bölgeye hizmet etmek yatırım yapmak yerine belediyeyi kilitlemek mi? Bunun cevabını bekliyorum. Hangi gerekçeyle bu şartları bile bile bunların karşısında duruyorsunuz. Döşemealtı halkına hizmetlerimizi çalışmalarımızı engellemek mi istiyorsunuz?   Bütün Döşemealtı’na bunu anlatmanızı istiyorum.   Burada tek bir amaç ortaya çıkıyor Belediye kilitlensin hizmet üretemesin sıkıntılar içinde bocalasın. Bizde mutla olalım mı diyorsunuz?”  


ANTALYA’NIN MARKASI
Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü:  “8 yılı bitirmek üzereyiz yüzlerce proje yaptık. Caddeler, bulvarlar, fabrikalar, hastane. Cami, parklar, ekolojik kreş, gençlik merkezi, spor alanları,  Pazar yerleri, kent meydanları ve devam ediyoruz. Bizden önce Döşemaltı’nı Antalya’dan 10 kişiden 5 i bilmezken bugün Antalya’nın markası olarak yüzde 100’ünün da yaşamak istediği en fazla nüfus alan en fazla ruhsat veren noktaya getirmesinin temel sebebi yapılan projeler ve yapılan çalışmalardır.  Bu yüzden tüm çalışma arkadaşlarıma ve bürokratlarıma teşekkür ederim.”
 

Tarih: 04-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum