içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ve AESOB arasında iş birliği

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında iş birliği çalışması gerçekleştirildi. Bu iş birliği çalışması kapsamında AESOB Hizmet binasında Vergi Dairesi erişim masası kuruldu.

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ve AESOB arasında iş birliği

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında iş birliği çalışması gerçekleştirildi. Bu iş birliği çalışması kapsamında AESOB Hizmet binasında Vergi Dairesi erişim masası kuruldu.

ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında iş birliği yapmak amacıyla Antalya Vergi Dairesi Başkanı Sn. İlhan Karayılan, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Gelir İdaresi Grup Müdürü Mehmet Bilgiç, İdari ve Mali İşler Müdürü Orhan Zıngal, Düden Vergi Dairesi Müdürü Ali İnci, Kalekapı Vergi Dairesi Müdür V. Salih Demir, Denetim Koordinasyon Müdürü V. Ramazan Özen bir araya gelerek hizmet noktası oluşturdu.

Dijital Vergi Dairesi Erişim Masası ile; AESOB Hizmet binasında hizmet noktası kurularak Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından görevlendirilen personel her hafta Salı ve Cuma günleri olmak üzere Dijital Vergi Dairesi Sistemi aracılığıyla esnaf ve sanatkarların vergi ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecektir. Böylece hem esnaf ve sanatkarların vergi konusunda daha çok bilinçlenmesi sağlanacak hem de işlemlerini Vergi Dairelerine gitmeden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmesine fırsat tanınacaktır.

ESNAFA BİR ADIM YAKIN

Dijital Vergi Dairesi Sisteminden e-tebligat görüntüleme, borç sorgulama ve ödeme, özelge talebinde bulunma, dilekçe verme ve cevabını görüntüleme, bildirimde bulunma, borcu yoktur yazısı talep etme ve görüntüleme, iletişim bilgileri sorgulama ve görüntüleme, sicil bilgileri görüntüleme gibi yüzlerce dijital vergisel işlemlerinizi tek yerden erişebilecek ve işlem gerçekleştirebileceksiniz.  İadem Nerede, E- Beyanname, Hazır Beyan, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi, Yeni Nesil ÖKC, Defter Beyan Sistemi gibi diğer uygulamalara da geçiş yapabileceksiniz.

Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan konuşmasında; “Esnaf ve sanatkarın dijital vergi dairesi sistemini kullanımı konusunda teknik destek alınması, çeşitli işlemlerini gerçekleştirmesi, sorularına hızlıca cevap bulabilmesi amacıyla çalışacağız. Aynı zamanda Dijital Vergi Dairesi Sistemi’ni de tanıtmış olacağız. Gelir İdaresi Başkanlığı’mız ile birlikte işlemlerin Vergi Dairelerine gelmeden bu sistem aracılığıyla kolayca yapılabilmesi stratejisiyle hizmetleri dijital ortama aktarıyoruz. Böylece esnaf ve sanatkarlarımızın da vergi konusunda daha çok bilinçlenmesini amaçlıyoruz. Bugün burada böyle güzel bir ortam gerçekleştirerek bilgisayarından internetine tam teşkilatlı bir şekilde her türlü teknik destek ve ekipmanı, ofis ihtiyaçlarını sağlayan AESOB Başkanımız Sayın Adlıhan Dere’ye de teşekkür ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah burada sunulan hizmetlerden esnaflarımız bizim açımızdan fayda görür. Bizde onlara faydalı olmaktan memnun oluruz.” Dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise; “Böyle bir çalışma ortamında Vergi Dairesi Başkanlığımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın et ile tırnak misali yakın olduğu böyle güzel bir iş birliği çalışmasına imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnaf ve sanatkarlarımızın işini kolaylaştırmak ve onların yararına hizmet etmek amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu güzel çalışmalarımıza da hep birlikte devam edeceğiz. Birliğimize gelen esnaflarımızın sicil işlemleri yapılırken NACE kodu işlemleri vb. çeşitli gerekli işlemleri gerçekleştirebilmesi için Vergi Dairesine gidip gelmesi gerekiyordu. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile artık esnaf ve sanatkarlarımız Vergi Dairelerine gitmeden hızlı ve kolayca işlemlerini burada yapabilecek. Bu iş birliği çalışmasının hayata geçirilmesine destek olan Antalya Vergi Dairesi Başkanımız Sayın İlhan Karayılan ve ekibine teşekkür ediyor, Antalya’mıza, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Şeklinde açıklama yaptı. 

Tarih: 12-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum