içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Antalya Milletvekili Aykut Kaya yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Antalya’daki yerel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İYİ Parti’nin olağanüstü kurultay sürecini de değerlendiren Kaya, “Genel Başkanımızın ve Partimizin yanındayım” dedi.

Antalya Milletvekili Aykut Kaya yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Antalya’daki yerel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İYİ Parti’nin olağanüstü kurultay sürecini de değerlendiren Kaya, “Genel Başkanımızın ve Partimizin yanındayım” dedi.
Millet İradesini Pusula Edinip Yol Haritamızı Belirleyeceğiz
“Öncelikle 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Demokrasimizin bu yerel seçimlerde de sağlıklı bir sınav vermesi hepimizi mutlu etti. Milletimiz büyük bir olgunluk içerisinde sandığa gitti tercihini ve iradesini ortaya koydu, ülkemizde demokrasimizin sağlıklı işlediğini hepimiz görmüş olduk” diyen Milletvekili Kaya, “demokrasiler istişare ve tartışma zeminleriyle anlamlıdır, lakin demokrasilerde tartışmaya kapalı tek bir irade vardır, o da milletin iradesidir. İYİ Parti olarak milletimizin sandıkta gösterdiği iradeyi pusula edinip yol haritamızı buna göre belirleyeceğiz. Bu vesile ile vekili olduğum Antalya’mızda seçilerek göreve gelen büyükşehir belediye başkanına ve 19 ilçe belediye başkanına başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Antalya İçin Hep Beraber Çalışacağız
“Seçilen belediye başkanlarına önerim ilk 6 ay içinde hazırlamaları gereken Belediye stratejik planında Antalyalı hemşerilerimize vaat ettikleri hizmetleri ve projeleri hayata geçirecek ödenek tahsisi ve yıllık yatırım programlarını hazırlayarak halkımız ve kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmalarını bekliyoruz” diyen Kaya, “Antalya'mızın yararına yapılacak her türlü çalışmada belediye başkanlarımızın yanında olacağımızı, merkezi hükümet nezdinde takip edilmesi gereken hususlarda da belediye başkanlarımız ile birlikte her türlü girişimi yapacağımızı taahhüt ediyorum bu konularda belediye başkanlarımıza kapımız her zaman açık olacaktır” yorumunda bulundu.
Verilen Vaatlerin Takipçisi Olacağız
Milletvekili Kaya, sözlerinin devamında “Adaylık süreçlerinde vaat ettikleri projelerin, hizmetlerin hayata geçirilmesi konusunda her türlü destekçileri olacağımız gibi bu vaatlerin gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda hemşerilerimiz adına sıkı bir takip ve izleme yapacağımızı da belediye başkanlarımızın bilmesini istiyorum” dedi.
Umuyoruz ki İktidar Milletimizin Sandıkta Verdiği Mesajı Almıştır
Seçim sonuçlarına ilişkin düşüncelerini paylaşan Milletvekili Kaya, “2023 genel seçimlerinin ardından, 2024 yerel seçimlerinde, aziz milletimiz iktidara ciddi ve etkili bir uyarıda bulunmuştur.  Kamu yönetimindeki yaşanan israfa liyakatsiz atamalara adil ve şeffaf olmayan ihalelere, keyfiliğe dur demiştir. İYİ Parti olarak, başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere, milletimizin sesini mecliste, kürsülerde dile getirdik, derdimiz siyasi rant kazanmak değildi, milletimizin dertlerine derman olmaktı. İktidarın milletimizin sesine kulak tıkamasından dolayı Milletimiz tercihini, yerel yönetimlerde muhalefet partilerine oy vermek suretiyle göstermiştir.  Umuyoruz ki iktidar partisi ve Sayın Cumhurbaşkanı milletimizin sandıkta verdiği mesajı almış ve gereğini yerine getirmek için çalışmalara başlamıştır” dedi.
Üstümüze Düşen Sorumluluğun Farkındayız
“İYİ Parti olarak biz de Sayın Genel Başkanımızın dün yaptığı açıklamayla en kısa sürede, seçimli olağan üstü Kongremizi toplayacağımızı kamuoyuyla paylaştık. Milletimizin sandıkta bize verdiği mesajın gereğini yerine getirmek, öz eleştirimizi yapmak ve cumhuriyetimizin ikinci asrında milletimize yaraşır bir ülkenin inşası ve ihyası için üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız” diyen Kaya, İYİ Parti’deki kurultay sürecini de değerlendirdi.
Genel Başkanımızın ve Partimin Yanındayım
“Hepinizin bildiği gibi 2017 referandumu ülkemiz için tarihi bir yol ayrımıydı. İşte o günlerde Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde bir avuç cesur insan tarafından İYİ Partimizin tohumları atıldı” diyen Kaya, “İYİ Partinin filizlenmesiyle, Türkiye'nin siyasi denklemi de değişti. Parti'mizin katıldığı ilk Genel seçiminde iktidar partisi meclis çoğunluğunu kaybetti, ilk yerel seçiminde de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok Büyükşehir belediyesini de kaybetti. Yani İYİ Parti'nin varlığıyla kazanan Türk demokrasi oldu. Bu anlamıyla İYİ Parti, Cumhuriyetimizin muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, ülkemizin demokratikleşme ve kalkınma misyonunun partisidir. Ve bu misyon devam etmektedir. Türkiye'nin gelecekte İYİ Partiye ve Meral Akşener'e ihtiyacı vardır.” yorumunda bulundu. “Önümüzdeki olağanüstü kongrede, sandıkta milletimizin bize verdiği mesajı rehber edinerek, Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde sorumluluğunu taşıdığımız misyonumuzu hayata geçirmek için gerekli istişare ve özeleştiri mekanizmalarımızı çalıştırarak yeniden yapılanacağız” diyen Kaya, “bu süreçte İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya olarak, tüm varlığımla Genel Başkanım Sayın Meral Akşener'in ve partimin yanındayım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tarih: 02-04-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum