içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Anadolu Efes Gönüllüleri’nden Antalya’da Çevreye +1

Yalım Park çevresinde farkındalık yaratmak için çevre temizliği yapıldı

Anadolu Efes Gönüllüleri’nden Antalya’da Çevreye +1

Yalım Park çevresinde farkındalık yaratmak için çevre temizliği yapıldı
Dayanışma kültürünü yaygınlaştırmayı ve toplumsal konulara dikkat çekmeyi hedefleyen Anadolu Efes Gönüllüleri, sahillerde ve açık alanlarda çöp miktarının artması üzerine harekete geçti. Anadolu Efes Gönüllüleri Antalya’da Muratpaşa Belediyesi iş birliği ile Yalım Park’ta çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.
Anadolu Efes çalışanlarından oluşan Anadolu Efes Gönüllüleri COVID-19 salgınında getirilen kısıtlamaların kaldırılmasıyla hareketlenen sahillerde ve açık alanlarda çöp miktarı artışının yaşandığını gözlemleyerek harekete geçti.
Anadolu Efes gönüllüleri, Muratpaşa Belediyesi iş birliği ile Yalım Park’ta çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Daha önce de İstanbul’da Caddebostan’da ve Eskişehir’de çöp toplama etkinlikleri gerçekleştiren Anadolu Efes Gönüllüleri, bu faaliyetlerini farklı şehirlerde sürdürerek toplumsal farkındalık yaratmayı hedefliyor.


Anadolu Efes Gönüllüleri Hakkında
Anadolu Efes Gönüllüleri, Anadolu Efes çalışanlarından oluşuyor. Aynı zamanda 50 kişiden oluşan bir de Anadolu Efes Gönüllüleri Komitesi mevcut. Komite üyeleri bu çalışmaları daha organize ve sürdürülebilir bir hale getirmeyi hedefliyor. Şirketteki her çalışan gönüllülük projelerine katılarak sosyal fayda yaratmaya katkı sağlayabiliyor.
Anadolu Efes Gönüllüleri çevre temizliği yapmak, ormanlık alanda sokak hayvanlarını beslemek, İstanbul Maratonu’nda STK’lar adına koşmak gibi geniş bir alanda gönüllülük faaliyetleri gerçekleştiriyor. Projeler çalışanların öneri ve görüşleri ile hayata geçiriliyor. Şirketin dayanışma kültürünün önemli bir parçası olan gönüllülük projeleri kapsamında her ay en az bir çalışma gerçekleştiriliyor.


Anadolu Efes’in Sosyal Fayda Projeleri Hakkında
Toplumsal konulara duyarlılığı yüksek ve sosyal fayda projelerine yatırım yapan bir şirket olan Anadolu Efes, STK’lar ve diğer kurumlarla sıkça iş birliği yapıyor. Bu kapsamda şirket Ahbap Derneği ile Dayanışma Birlikte Güzel, Kendine Has Dayanışma, WWF ile İyilik İçin Koş, Gelecek Tarımda, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gelecek Turizmde gibi birçok projeyi hayata geçirdi.

Tarih: 11-07-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum