içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Alanya'da ilk ders zili çaldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk gününde, Kemal Şuberi İlkokulu’nun düzenlediği törene katıldı.

Alanya'da ilk ders zili çaldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk gününde, Kemal Şuberi İlkokulu’nun düzenlediği törene katıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni eğitim öğretim yılının ilk günü kapsamında Kemal Şuberi İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı. Törene Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler konuşmalar yapıp, şiir okudu. Daha sonra halk oyunları gösterileri sunuldu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya ne kadar turizm, tarımla öne çıksa da son yıllardaki başarısından dolayı resmen bir eğitim ve öğretim şehri. Şehrimizdeki iki üniversite ile birlikte bu şehrin değişimine, gelişimine katkı sağlayan herkes, her şeyin eğitimle olacağını düşündüğünden eğitimde de Alanya başarılarıyla kendinden söz ettirmeye başladı” dedi.


“EĞİTİME ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERİYORUZ”
Alanya’daki eğitim kalitesini artırmak adına sürekli çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini ifade eden Başkan Yücel, “Ben buradan başta velilerimiz, kaymakamımız olmak üzere herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz bunu yaparken, arzu ettiğimiz hedeflere ulaşırken temel altyapı, sosyal donatı, yol, su yapmak bir yana eğitime de elimizden geldiği kadar destek veriyoruz. Çünkü biz bu şehri ne kadar ihya edersek, ne kadar yaşanabilir bir şehir yaparsak, ihya edemediğimiz gençlik bir gün ihya ettiğimiz bu şehri bertaraf eder düşüncesiyle, her şeyin eğitimle çözüleceği inancıyla eğitime destek vermeye çalışıyoruz. Tüm okullarımızın bakım-onarımından, çevre düzenlemesinden, yeni okulların yapılmasından, kreşlerden, kütüphanelerden, kırsalda okumayan hiçbir kız çocuğumuz kalmasın diye lise ve dengi öğrenci yurtlarından her şeye destek vermeye çalışıyoruz. Biz de bunu şehrimizin çok iyi bir seviyeye gelmesi için mücadele ediyoruz. Eğitim camiamıza yeni yılın hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.


KAYMAKAM ÜRKMEZER’DEN İLK DERS ZİLİ
Kaymakam Fatih Ürkmezer de Başkan Yücel’e eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür edip ders başı yapan tüm öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Kaymakam Ürkmezer, konuşmasının ardından yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilini Başkan Yücel ile birlikte çaldı. Öğrenciler, günün anısına gökyüzüne kırmızı beyaz balonlar bıraktı.


BAŞKAN YÜCEL ÖĞRENCİLERE HEDİYE DAĞITTI
Yapılan konuşmaların ardından derslikleri ziyaret eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencilerle yakından ilgilenirken hem başarı dileklerinde bulundu hem de öğrenciler için özel hazırlanan hediyeleri dağıttı.

Tarih: 13-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum