içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aksu'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Aksu'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Aksu'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Aksu'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. 
Kutlamalar kapsamında ilk olarak, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım temsili olarak koltuğunu Aksu Belediyesi Şahin Harun Kırbıyık Anaokulu öğrencilerine devretti. Aksu Belediyesi Güreş Sahasında gerçekleştirilen 23 Nisan Şenliklerinde çocuklar, aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi.
TEMSİLİ BAŞKANLARIN İLK TALİMATI
Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak koltuğunu Aksu Belediyesi Şahin Harun Kırbıyık Anaokulu öğrencileri Yiğit Sıraç Korkmaz, Elis Sare Al ve Meva Akkan’ a devretti. Temsili belediye başkanlarının ilk talimatı ise ana okullarındaki tüm parkların çocuk sağlığı açısından üzerinin kapatılması, kum havuzu yapılması ve daha temiz Aksu için çalışılması oldu.
Başkan Yıldırım koltuğunu devrettiği öğrencilere "Sizler Ata'mızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanın geleceği, yarınlarısınız. Özgürlüğün, eşitliğin, adaletin dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik; ulusun namusu, onuru ve şerefidir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın umudu çocuklarımız ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun çocuklar" dedi.
Başkan Yıldırım, kendisine sürpriz bir ziyarette bulunan SMA hastası Yusuf Yiğit ve ailesi ile yakından ilgilendi. Antalya Valiliği onayıyla yardım kampanyası başlatılan Yusuf’a destek isteyen başkan Yıldırım “SMA hastası çocuklarımızın yanlarında olalım, bu çocuklarımız sizlerin destekleriyle yaşayacaklar. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı Yusuf ve Yusuf gibi çocuklarıma yardımda bulunmaya davet ediyorum yaşatmak için yardıma davet ediyorum” dedi.
23 Nisan doğumlu olan Başkan Yıldırım'a ikinci sürpriz ise doğum günü pastası oldu. Başkan Yıldırım doğum günü pastasını çocuklar birlikte üfledi. Başkan Yıldırım daha sonra Aksu Belediyesi Güreş Sahasında gerçekleştirilen 23 Nisan Şenliklerine katıldı.
AKSULU ÇOCUKLAR 23 NISAN ŞENLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ
Aksu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.  Aksu Güreş Sahasında gerçekleştirilen 23 Nisan Şenliklerine Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Halk oyunu gösterileri, oyun parkı alanları, palyaço ve maskotların yer aldığı şenlikte çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Yıldırım burada yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Türk Milleti'nin iradesini, egemenliğimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılında, yarınlarımızın umudu çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyorum. Bu güzel bayramı çocuklarımıza armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun çocuklar" dedi.
Aksu Belediyesi Basın Servisi

Tarih: 24-04-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum