içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenciler için üç merkez açılışı yapıldı

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine ve öğrenci topluluklarına hizmet edecek olan Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi, Öğrenci Topluluğu Merkezi ve Akdeniz Restoran’ın açılışı yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenciler için üç merkez açılışı yapıldı

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine ve öğrenci topluluklarına hizmet edecek olan Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi, Öğrenci Topluluğu Merkezi ve Akdeniz Restoran’ın açılışı yapıldı.

Açılış törenlerine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, Genel Sekreter Yardımcısı Gülsüm Aktağ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR MEYVELERİNİ VERİYOR

Açılışta konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Göreve başlamamızın ardından geçen yaklaşık 4 yılın sonunda yaptığımız çalışmalar meyvelerini veriyor. Geçen hafta açılış için son hazırlıkları yapılan Katlı Otopark ve Hasta Yakınları Konukevi ile İleri Sağlık Araştırma Merkezi’ni ziyaret etmiştim. Bugün de Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezimiz, Öğrenci Topluluğu Merkezimiz ve Akdeniz Restoran’ın açılışını yapıyoruz. Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYAL GELİŞİMİNİ DE ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Tesislerin üniversite için önemli kazanımlar olduğunu söyleyen Rektör Özkan, “Öğrencilerimizin akademik gelişimi kadar sosyal gelişimini de çok önemsiyoruz. Özellikle bugün açılışını yaptığımız tesisler doğrudan öğrencilerimizle ilgili konular. Onlara kendilerini geliştirebilecekleri konularda alan açmaya ve her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

UZMANLAR TARAFINDAN DESTEK SAĞLANACAK

Rektör Özkan, “Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi toplam 774 metrekarelik bir kullanım alanında, 6 görüşme odası, 73 kişilik çok amaçlı salon, grup seans odaları ile öğrencilerimize psikolojik açıdan gelişme, sorunlarla stresle başa çıkma, kişisel gelişim ve ilişkiler gibi konularda uzmanlar tarafından destek sağlayacak. Aynı zamanda Kariyer Merkezimiz de yine bu binada öğrencilerimize hizmet verecek.” ifadelerini kullandı.

12 ÖĞRENCİ TOPLULUĞUMUZUN KULLANIMINA SUNACAĞIZ

Öğrenci Topluluğu Merkezinin de açılışını yaptıklarını söyleyen Rektör Özkan, “Çadır salon 2000 yılında öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetleri için yapılmış yaklaşık 500 metrekarelik bir alan.  Müzik, sinema, dans ve tiyatro alanlarında 12 öğrenci topluluğumuzun kullanımına sunacağız bu alanı da.” dedi.

EKMEK VE PASTACILIK ÜRÜNLERİ HAZIRLANACAK

Rektör Özkan, öğrencilerin çalışmalarını sergileyeceği Gastronomi Topluluğu’nun ekmek ve pastacılık ürünlerini hazırlayacağı Akdeniz Restoran’ın açılışını da yaparak öğrencilerin kullanımı için planlanan tüm bu merkezlerin hayırlı olmasını diledi.

Rektör Özkan ve beraberindeki heyet üç merkezin önünde kurdele keserek emeği geçenlere teşekkür etti.

Tarih: 11-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum