içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Ahmet Erözenci'nin var olmak kavramına odaklandığı yeni romanı "Bulanık Adam" raflarda

N. Ahmet Erözenci’nin yeni romanı Bulanık Adam, Ayrıntı Yayınları’ndan çıktı! Erözenci’nin var olmak kavramını merkezine aldığı roman, okuru kendisiyle yüzleşmeye davet ediyor.

Ahmet Erözenci'nin var olmak kavramına odaklandığı yeni romanı

N. Ahmet Erözenci’nin yeni romanı Bulanık Adam, Ayrıntı Yayınları’ndan çıktı! Erözenci’nin var olmak kavramını merkezine aldığı roman, okuru kendisiyle yüzleşmeye davet ediyor. Bulanık Adam, seksenine yaklaşmış bir adam ve tek dostu olan köpeği üzerinden, “körleşmiş gözleriyle gördüğünü sandığı âlemle ruhunun yerine getiremediği talepleri” arasında kalanların, ruhunun uzaklaştığını fark etmeyenlerin arafta bir yaşam sürmeye mahkûm olduğunu anlatıyor.

Kitapları farklı yayınevleri tarafından basılan N. Ahmet Erözenci’nin yeni romanı Bulanık Adam, Mükemmel Katilin Peşinde, Tutku ve Aşkın Kutsal Kitabı ve Plasebo-Bir Yalancı Mutluluk Romanı ile kanser hastalığında iletişimin önemini anlatan Bir Türk Filmi Olarak Kanser’in ardından Ayrıntı Yayınları çatısı altında yayımlanan beşinci kitabı.

Bulanık Adam’da var olmak meselesine odaklanan N. Ahmet Erözenci, “Duygularımız hissettiklerimiz mi, bize hissettirilenler mi? Zaman ne denli bizim kontrolümüzde? Ruhun bize hayal ettirdiği yaşam mı gerçek, sürdürdüğümüz yaşam mı? Sevgi içten hissedilen bir duygu mu, daha iyisini bulamadığımız için kimi durumlarda kullandığımız bir kelime mi? Yaşanmamışa özlem duyulabilir mi?” gibi sorulara yanıt arıyor.

Seksen yaşına merdiven dayamış, tek arkadaşım dediği köpeği Mojo’yla birlikte yaşayan A, uykusuz kaldığı bir gecede tüm yaşamını yeniden yaşıyor. Zamanı geri sararak, artık yanında olmayanlara okumayacakları, göndermeyeceği mektuplar yazarak… Mektuplardaki kelimelerden doğan öyküde kendini anlattığını, Mojo’nun yaşam sevincinin, sevgisinin, anın farkında olmak olduğunu algılamadan…

Bulanık Adam, raflarda ve internet satış sitelerinde!

N. AHMET ERÖZENCİ HAKKINDA
1956 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde çalışmaktadır. Sadece Bir Gece İstiyorum (1992), Ve Yalanlar Ve Sessizlik (1997), Bir Kaçıştır Yaşamak (2000), Mut İçin Bir Öykü (2008), Mükemmel Katilin Peşinde (2015), Tutku ve Aşkın Kutsal Kitabı (2016) Plasebo-Bir Yalancı Mutluluk Romanı (2021), Çürümüş Bir Şey Var Danimarka Krallığında (2023) isimli romanların yazarıdır. İlk üç kitap daha sonra Yalnızlık Üçlemesi (2003) adı altında basılmıştır. Öykülerini Kaleydeskop (1998) adını verdiği kitapta toplayan Erözenci’nin, anıların yaşamdaki yerini anlattığı özyaşam kitabı Bir Gölgenin Ardından (2010) adıyla yayımlanmıştır.
Bunların yanı sıra kanser hastalığında iletişimin önemini anlatan Bir Türk Filmi Olarak Kanser (2013) isimli kitabı yine yayınevimizce yayınlanmıştır.

Tarih: 10-02-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum