içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Başkan Şahin Ankara'dan güzel haberlerle döndü

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ilçemizle ilgili projeleri yakından takip etmek için Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşmelerde bulundu.

Başkan Şahin Ankara'dan güzel haberlerle döndü

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ilçemizle ilgili projeleri yakından takip etmek için Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşmelerde bulundu.

Başkan Şahin’in Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmede AK Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Atay Uslu, İbrahim Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Koçyiğit, Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya ve ilgili bürokratlar da hazır bulundu.
Bakan Kurum ile Altıntaş Mahallesi yetki devri konusunda görüşmeler yapıldı. Başkan Halil Şahin, yetki devrinin Aksu Belediyesine yapılması konusunda talebini yineledi. Görüşmede; Pınarlı, Cihadiye, Karaçalı Mahallelerini kapsayan mülkiyet sorunları da ele alındı. Bu mahallelerdeki sorunların çözümünde son aşamaya gelindi. Bakanlığın ilgili genel müdürlüğü ile birlikte hareket ederek söz konusu mahallelerde yaşayan vatandaşların yıllardır çözüm bekleyen planlarının yapılması ve tapuların verilmesi konusunda Aksu Belediyesine tam yetki verildi. Aksu Belediyesi önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayarak bu mahallelerde yaşayan vatandaşların bilgilerini güncelleyerek, ardından parselasyon çalışması yapacak ve tapular çıkartılarak en kısa zamanda hak sahiplerine verilecek.
Bakan Kurum ile yapılan toplantıda Aksu Devlet Hastanesi de ele alındı. Hastanenin ihalesi yapılmış olup, yasal süreç sonunda inşaat çalışmalarına başlanacağı konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.
Başkan Şahin’in Ankara temasları kapsamındaki bu toplantıda sahilde yapımına devam edilen peyzaj projesinin yapım işinin hızlandırılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek sözü alındı.
Ankara’dan Başkan Şahin’in müjdeyle döndüğü bir başka konu ise Fatih Mahallesi oldu. Fatih Mahallesinde bulunan 17357 metrekarelik arazinin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kullanılması amacıyla belediyenin tahsis talebi Bakan Kurum tarafından olumlu karşılandı.
Başkan Şahin, Aksu ile ilgili konularda bizlere destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere; AK Parti Milletvekilleri Kemal Çelik, Atay Uslu ve İbrahim Aydın’a teşekkür etti.

Tarih: 11-04-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum